Hakkımızda

Uğurlular Tekstil

 
1965 yılında kurucumuz Osman Nuri Uğurlu'nun, Babadağ'daki evinde el tezgahıyla üretime başlamasıyla Uğurlu Kolektif şirketinin temeli atıldı. O yıllarda dokunmuş çarşaflar piyasadan alınarak İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerin pazarlarına sunuldu ve 1970 yılına kadar ev tekstili üretimini gerçekleştirdi. Güven esaslı ticaret anlayışıyla piyasadaki yerini sağlamlaştıran kuruluş 2. kuşağın da bünyeye katılımıyla emin adımlarla büyüyerek 1989 yılında Uğurlular Tekstil ve Sanayi A.Ş olarak yoluna devam etme kararı aldı.
 
1990 yılında Tergan Tül üretimini gerçekleştirdikten sonra, 1997 yılında Ring İplik Fabrikasını kurarak şu an bulunduğu yerin temellerini attı. 2007 yılında ihracat odaklı çalışan OCZ Tekstil, Uğurlular A.Ş bünyesinde kuruldu ve Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Kanada, İsviçre, Belçika, Slovakya Bulgaristan gibi ülkelere ihracat yapılmaya başlandı.
 
2014 yılında 8100 rotor open-end yatırımı yapılarak, günlük pamuk ipliği üretim hacmi 60 tona çıkarıldı. 2015 yılında, sürdürebilirlik vizyonu çerçevesinde, Güneş Enerjisi Santrallerinin temeli atıldı; 2016 yılında üretimlerin kalitesini artırmak amacıyla Ring İplik Fabrikası’nda revizyon gerçekleştirdi.
 
2017 yılında ise fabrika çatısına güneş enerjisi panelleri yerleştirilerek enerji tasarrufu sağlanırken daha temiz bir dünyaya destek olmak için önemli bir adım atıldı.
 
Bugün Uğurlular A.Ş, 60.000 metrekare arsa üzerinde 40.000 metrekarelik kapalı alanda 300 çalışanı ve 50 yılı aşkın tecrübesiyle sektörünün en önemli oyuncuları arasında yerini alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X